Şifremi Unuttum - Üyelik

 
Döviz Kuru
DÖVİZ ALIŞ SATIŞ
USD   1.2336   1.2424
EURO   1.8186   1.8314
GBP   2.2875   2.3046
Köşe Yazıları

Dualar kabul oldu, ilahi güçler yardım etti

Mehmet Zeki Erkan

Nöbetçi Eczaneler

BİRLİK ECZANESİ
DOLAPOĞLU ECZANESİ
HARMANCIOĞLU ECZANESİ
KART ECZANESİ
NEHİR ECZANESİ
SARI ECZANESİ
VİTAMİN ECZANESİ
YÜCEL ECZANESİ
Canlı Yayınla Konya
Konya Tanıtım Filmi
Konya Hava Durumu

Mustafa Sarı

Konyaspor ne zaman sıradışı kulüp olacak

 

     “Sıra dışı olmak” Normalden faklı bir şekilde başarılı olma durumu yada her babayiğidin harcı olmayan şey olarak tanımlanmaktadır. Şimdi burada yeni bir heyecanla göreve gelen yada getirilen Konyaspor Kulübü başkanı sayın Mehmet Kuntoğlu ve diğer yönetim kurulu üyelerinin hangi başarılara ulaşırlarsa “sıra dışı” denilen noktaya ulaşabileceklerini irdelemeye çalışacağım.

      Spor kamuoyunun önemli bir kesiminin, aslında her sezon öncesinde adeta tekrar tekrar izlenen film niteliği taşıyan futbolcu transferlerine çok da fazla ilgi göstermediğini müşahade ediyoruz. Transfer edilmesi düşünülen futbolcu Hakan Şükür bile olsa, bu gibi argumanlar neticede “saman alevi” misali unutulup gitmeye mahkum olmaktadır.Çünkü Konyalı artık Konyaspor olgusunda alışılmış değil, deyim yerindeyse  “sıradışı icraatlar” bekliyor. Örneğin bu manada Konyaspor’a vermiş olduğu büyük destekleri ile Konyamızın  unutulmaz valisi merhum Kemal Katıtaş, Konyaspora vermiş olduğu büyük destekleri ile gerçekten sıradışı  niteliklere sahip bir değer olarak her zaman hatırlanmakta ve rahmetle anılmaktadırlar.

      Konya futbol branşında, süper ligde ve diğer kademe liglerinde yeterince takım ile temsil edilmektedir. Ancak bugün Futbolda A milli takımında bir tek futbolcumuzun olmayışı Konya ve Konyaspor adına yüreğimizde hissettiğimiz o güzel ve doyumsuz heyecanı malesef buruklaştırmaktadır. Yani futbol milli takımında Konyaspor altyapısından yetişen ve bu patenti taşıyan bir tane dahi futbolcunuz yada teknik adamınız olsa, “sıra dışı bir kulüp” olduğunuz bir nebze olsun tescil edilebilir. İsterseniz bu pararlelde fikir cimnastiği yapmaya devam edelim; Konya açısından sporda başarı anlamında tarihi bir misyona ve vizyona sahip Güreş ve Bisiklet branşında, Konyaspor çatısı altında bir takım oluşturulması ve bu  branşlarda Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonalarında yarışacak milli sporcularımızın “Konyaspor patenti”ni taşıması durumunda Konyaspor için özlemle beklenen “sıradışı başarılara sahip spor kulübü” ünvanını daha kolay ulaşmak elbette mümkündür.

      Mevlana Diyarı Konya’da futbol haricindeki diğer spor branşlarına bakıldığında Atasporumuz güreşte Nazmi Avluca, Şeref Eroğlu, Atilla Güzel’in elde ettiği uluslar arası başarılar sayesinde, bu spor branşında her şeyin, her zamankinden daha mükemmel duruma geldiğini aşikardır. Güreşte 2008 pekin olimpiyatlarında ülkemizi temsil edecek olan Konya Şekersporun şampiyon güreşçileri, Konya ve tüm Türkiye’nin yüzünü güldüren ortak değerlerimiz oldular. “Konya’nın Atasporu” sloganı ile kendini tanımlayarak Konya’da önemli bir Kamuoyu ve basın desteğine sahip olan bisiklet branşı her zamanki gibi başarılarına bir yenisini ekleyen bir spor branşı olarak kendini gösteriyor ve güreş başta olmak üzere, diğer spor branşlarının camiası ile tatlı bir rekabetin yanı sıra, aynı vilayetin mensubu olan sporcular olarak da birbirlerine sürekli destek oluyorlar.Yani neticede Futbol başta olmak üzere, güreşte ve bisiklet branşlarında elde ettiği başarıları ile Konya Şekerspor Kulübü “sıradışı” ve olağanüstü başarıları ile kendinden bahsettirdiğini herkes net bir şekilde görmekte ve bu şampiyonların başarıları ile birlikte kulüpleri Şekerspor’u da yürekten alkışlamaktadırlar.

      Şimdi burada Konyaspor kulübünü konuşuyoruz; ancak Konyaspor Kulübünün gelmiş geçmiş bütün başkan ve yönetimlerinin futbolun haricinde diğer spor branşlarına çok fazla bir ilgi göstermemişler yada gösterememişlerdir. Tüm Konyalının mutakıp kaldığı canla başla desteklediği bir takım olan Konyasporda Güreş, Bisiklet, Boks, Judo, Atletizm, Jimnastik, Halter, Tekvando ve Karate spor branşlarında faaliyet gösterilmemesi çok büyük “eksiklik” olarak değerlendirilmektedir. Kaldıki saydığımız spor branşlarının bağlı olduğu özerk federasyonlarda Konyalı bir çok spor adamının Federasyon başkanlığından tutunda, yönetim kurullarına, hatta bu federasyonların, Avrupa ve Dünya platformundaki uzantılarına kadar çok önemli birimlerde göreve gelme başarısını gösterdikleri bilinen bir gerçektir.

      Bugün Konyaspor saydığımız spor branşlarında birer takım kurma kararı almış olsa, inanıyorum ki Metin Şahin, Hasan Akkuş, Mehmet Baykan, Abdullah Şanlı, Ramazan Erkoyuncu, Ramazan Erçin gibi  sporda rüştünü ispat etmiş spor adamı olan değerli hemşerilerimizden en üst seviyede destek göreceklerdir. Kaldı ki  Konyaspor çatısı altında takımların kurulması durumunda, bütün spor amatör spor branşlarının toplam maliyetinin, Konyasporu kulübünün dış transfer olarak aldığı profesyonel bir futbolcunun maliyetine bile ulaşmasının mümkün olmadığını sporun içinden gelen  herkes iyi bilmektedir. Bu nedenle, Bütün bunları gerçekleştirmek için öyle futbolda olduğu gibi çuvallar dolusu parayı harcamanıza da gerek yoktur. Çocuk esirgeme kurumunda yetişen Konyalı Dünya Şampiyonu Haltercimiz Sibel Özkan’ın şu anda Dünya Şampiyonuluğuna ulaşırken çok fazla masrafların falan yapıldığını düşünmeyin; Azmin ve inancın sembolü olan bu kızımız bu kızımız,  pek ala istenmesi durumunda Konyasporumuz ve Ülkemiz adına müsabaka podyumlarından çok daha büyük şampiyonluklar kazanabilir.

      Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüpleri bunun en sıcak örnekleri olan ve sporda gerçek manada kurumsallaşmış spor kulüpleridir. Bu kulüplerin futbol branşı haricinde bir çok spor branşında faaliyetleri ile büyük başarılara ulaşıp, “sıradışı” olmasının sebebi biraz evvel Konyaspor Kulübünde de olmasını arzu ettiğimiz  özverilerdir. Herkes Konyasporun yeni yönetimle süper ligde fırtına gibi esmesini bekliyor. Elbette bizde aynı duygu ve düşünceleri dile getiriyor ve temenni ediyoruz ama, burada bundan daha çok temennimiz, halen “sıradan” spor kulüpleri içinde zikredilen Konyasporumuzun, yeni yönetimi ile birlikte saydığımız spor branşlarında takım kurarak, şaha kalkması ve böylece gerçek manada “sıradışı spor kulübü” olmasıdır… Muhabbetle…

 

Mustafa SARI

Konya Güreş İl Temsilcisi

Tel:0 533 2133001 (Gsm)


Bu Yazı 204 Defa Okundu

 

Ana Sayfa - Sık Kullanılanlara Ekle - Ana Sayfam Yap - Reklam - Hakkımızda - Künye - İletişim
Copyright © 2008 - 2058  KonyaClub.Com  Designed By  TokageWeb
ece kız öğrenci yurdu